قیمت اجاره در جنوب پایتخت افزایش چند برابری پیدا کرد

مشاهدات فایل‌های مشاوران ملکی نشان می‌دهد که برای رهن کامل یک واحد 50 تا 60 متری بدون امکانات در محله نعمت آباد دست‌کم به 250 الی 300 میلیون تومان بودجه نیاز است.

محله نعمت‌آباد در محدوده‌ی جنوبی استان تهران و در منطقه ۱۹ قرار گرفته و از غرب به شهرک شهید بخارایی ، از شرق به اتوبان کاظمی، از شمال اتوبان سعیدی یا جاده ساوه و از جنوب به بلوار ورامینی متصل است.

یک واسطه ملکی در این محله با اشاره به افزایش چشمگیر قیمت رهن و اجاره می‌گوید: رهن کامل واحدی ۶۰ متری با امکانات معمولی سال گذشته ۱۰۰ میلیون تومان بود اما در سال جاری موجر این رقم به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش داده است.

به گفته وی، قیمت هرمترمربع مسکن نیز در این محله حداقل ۵۵ میلیون تومان است و بسته به موقعیت آن و محل گذر تا ۱۰۰ میلیون تومان هم قیمت‌گذاری می‌شود.

مشاهدات فایل‌های مشاوران ملکی نشان می‌دهد که برای رهن کامل یک واحد ۵۰ تا ۶۰ متری بدون امکانات در محله نعمت آباد دست‌کم به ۲۵۰ الی ۳۰۰ میلیون تومان بودجه نیاز است.

در محله نعمت‌آباد، برای واحدی با ۶۵ مترمربع زیربنا و نوساز، ۳۰۰ میلیون تومان رهن و اجاره ماهانه آن، ۷۰۰ هزار تومان و برای واحدی دیگر، با ۱۵۵ مترمربع  زیربنا و نوساز، یک میلیارد تومان تعیین شده است.