گرانقیمت ترین خانه جهان؟قیمت این خانه‌ها چند است

در این گزارش به بررسی گرانترین خانه‌ها در سطح جهان به همراه جزییات می‌پردازیم.

عمارت Château d’Armainvilliers، واقع در شهرستان سِن-اِ-مارندر در حومه پاریس، یک عمارت وسیع و دیدنی است.

این قلعه که در اواخر قرن نوزدهم بر پایه‌های یک قلعه متعلق به قرن دوازدهم ساخته شده، قبل از اینکه در دهه ۱۹۸۰ توسط پادشاه مراکش خریداری شود، متعلق به امپراتوری بانکی روتشیلد بوده است.

اعتقاد بر این است که از آن زمان به بعد، پادشاه مراکش مجموعه‌ای از نوسازی‌ها و بهسازی‌ها را در این عمارت عظیم انجام داده که بیش از ۱۰۰ اتاق، ۲,۵۰۰ متر مربع زیر بنا، هزار هکتار زمین و یک دریاچه خصوصی دارد.

پسر حسن دوم (پادشاه مراکش) پس از مرگ پدرش این ملک را به یک خریدار ناشناس در خاورمیانه در سال ۲۰۰۸ فروخت. اکنون این عمارت با رقم خیره‌کننده ۴۳۵ میلیون دلار به فروش گذاشته شده است.

به گفته ایگناس مویسن که مدیریت فروش این ملک را برعهده دارد، این عمارت مظهر «فرهنگی و عظمت» است.

اما باید دید که آیا خریداران بالقوه پس از آنکه کارشناسان املاک فرانسوی قیمت این عمارت را «بی اساس» و به شدت بالا خواندند، علاقه ای به خرید نشان خواهند داد یا خیر.

این قلعه که در حومه شهر در فاصله کمتر از ۳۲ کیلومتری از قلب پایتخت فرانسه قرار دارد، بدون شک برای خانواده سلطنتی مناسب است.

این ملک علاوه بر فضای عظیم خود، مملو از تجهیزات مجلل ساخته‌شده به دستور پادشاه مراکش است.

گفته می‌شود که عمارت Château d’Armainvilliers شامل یک حمام آبگرم، سالن زیبایی و آرایشگاه و یک مرکز پزشکی و دندانپزشکی کاملاً مجهز است تا پادشاه و خانواده‌اش بتوانند خدمات باکیفیتی را در آسایش خانه خود دریافت کنند.

فضای داخلی عمارت با موزاییک‌های کلاسیک مراکشی و کاشی‌های دیواری تزئین شده است.

در محوطه عمارت تعدادی اصطبل برای نگهداری ۵۰ اسب وجود دارد که برای علاقه‌مندان به اسب‌سواری مناسب است.

در زیر ملک، شبکه عظیمی از تونل ها، آشپزخانه ها و فضاهای ذخیره‌سازی قرار دارد که به آن «مترو» گفته می شود.

این شبکه مقادیر زیادی غذا و کالا را در خود جای داده و به ساکنان و مهمانان این امکان را می دهد تا از اقامت خود بدون نیاز به تماس با کارکنان لذت ببرند.

مویسن درباره این ملک گفته است:

اما منابع املاک و مستغلات فرانسوی قیمت تعیین‌شده برای این ملک را بیشتر از ارزش واقعی آن می دانند.

به گفته سه نماینده املاک لوکس که به شرط ناشناس ماندن با نشریه املاک و مستغلات فرانسوی Le Figaro Immobilier مصاحبه کرده اند، قیمت درخواستی ۹ رقمی برای این ملک منطقی نیست.

آنها همچنین نسبت به مشخص نبودن هویت مالک فعلی که این ملک را به مبلغ ۲۴۰ میلیون دلار در سال ۲۰۰۸ خریداری کرده، ابراز نگرانی کردند.

Château d’Armainvilliers هفته‌ها پس از عرضه گران‌ترین ملک آمریکا در ماه فوریه با قیمت ۲۹۵ میلیون دلار وارد بازار شد.

ملک ناپل، یک مجتمع ساحلی در فلوریدا بوده که توسط جان دوناهو، سرمایه‌دار در دهه ۱۹۸۰، به قیمت ۱ میلیون دلار ساخته شده است.

خانواده دوناهو برای چندین دهه از گردهمایی ها و جشن ها در این ملک لذت بردند و میزبان چهره های برجسته ای مانند رئیس‌جمهور سابق جرج اچ. دابلیو. بوش و آرنولد پالمر بوده اند.

این ملک سه خانه و یک حوضچه قایق‌رانی خصوصی دارد و رقم درخواستی برای فروش آن در ایالات متحده رکوردشکنی کرده است.

اگر ملک ناپل به قیمت درخواستی فروخته شود، می‌تواند رکورد بیشترین مبلغ فروش مسکونی در آمریکا را به نام خود ثبت کند. به گفته مشاوران املاک، خریداران احتمالی این ملک آنقدر ثروتمند هستند که می‌توانند عمارت‌های موجود را تخریب کرده و سپس آنها را بازسازی کنند.

اقامتگاه اصلی در این ملک با مساحت تقریبی  ۱,۰۶۸ متر مربع در سال ۱۹۸۹ ساخته شد.

دو خانه دیگر بعداً در سال های ۱۹۹۰ و ۲۰۱۳ به ملک ناپال اضافه شدند.

این مجتمع همچنین شامل بخشی از جزیره کیویدین بوده و در سال ۲۰۰۵ خانه ای به مساحت ۱,۴۰۰ متر مربع در آنجا بنا شد.