فناوری اروپایی ساخت مسکن به‌زودی وارد کشور می‌شود

رییس بنیاد مسکن از مذاکره برای ورود فناوری‌های جدید اروپایی ساخت مسکن خبر داد

غلامرضا صالحی در حاشیه تجدید میثاق با آرمان‌های حضرت امام خمینی (ره) اظهار کرد: حضرت امام خمینی (ره) در فاصله کوتاهی پس از پیروزی انقلاب فرمان تأسیس بنیاد مسکن را صادر کردند. بنیاد مسکن طی ۴۵ سال گذشته همواره در راستای تحقق آرمان‌های بلند امام راحل گام برداشته و توفیقات خوبی را در این مدت داشته ایم.

وی ادامه داد: بنیاد مسکن از ابتدای تشکیل همان روحیه انقلابی خود را حفظ کرده و امروز نیز همکاران بنیاد همزمان با فرمان تاریخی امام با حضور در مرقد امام خمینی با آرمان‌های ایشان تجدید میثاق کردند.

رییس بنیاد مسکن با تاکید بر این که امسال مهم ترین اولویت بنیاد تامین مسکن محرومان در شهرها و روستاهاست، گفت: علاوه بر این،

امیدواریم با ماموریت های جدید در زمینه اشتغال نیز اقدامات و برنامه های خوبی را اجرا کنیم.

صالحی در ادامه از مذاکره برای ورود فناوری‌های جدید ساخت مسکن خبر داد و در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه مبدا این فناوریها چه کشوری است و آیا با چینی ها مذاکره داشته اید، اضافه کرد: در این راستا اقدامات و برنامه های در دست اجراست.

وی بیان کرد: برای ورود یک سری فناوری ساخت مسکن مذاکراتی انجام شده که در مرحله نهایی قرار دارد. این فناوری‌ها تقریبا در لبه لبه تکنولوژی قرار دارند. پیشرفت خوبی برای نهایی شدن قراردادها حاصل شده که به‌زودی درباره آن اطلاع‌رسانی لازم انجام خواهد شد.

رییس بنیاد مسکن با بیان اینکه با چینی ها مذاکره ای برای ورود فناوری نداشته ایم، تصریح کرد: به دنبال کاهش قیمت و سرعت ساخت و ساز هستیم. در این راستا برای قطعات پیش ساخته بتنی و واحد‌های پیش ساخته اقداماتی انجام مذاکرات در حال نهایی شدن است.

به گفته وی، فناوری های ساخت برای ساختمان های ۵ طبقه روی پیلوت است.

وی یادآور شد: فناوری‌هایی که در حال مذاکره برای ورود آنها به کشور هستیم عمدتاً اروپایی است.

وی همچنین بیان کرد: بنیاد مسکن طی ۴۵ سال اخیر ۵٫۵ میلیونواحد مسکونی را برای مردم ساخته و آنرا تحویل داده است.

یکی از وظایف اصلی بنیاد مسکن بازسازی مناطق سانحه دیده است، ضمن اینکه در مناطق کپرنشین اقدامات خوبی انجام شده است.

وی افزود: در زمان حاضر در بخش مسکن حمایتی برای خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هیچ خانواده‌ای را در صف تامین مسکن نداریم و تقاضا در این بخش به صفر رسیده است.