Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in H:\root\home\nasresfahani-001\www\maskannews\wp-content\themes\jarida\functions.php on line 145
راهکاری برای پیدا کردن مشتریان ملک – مسکن نیوز
خانه » مقالات » راهکاری برای پیدا کردن مشتریان ملک
question marks

راهکاری برای پیدا کردن مشتریان ملک

پیدا کردن خریدار ملک یا واضح تر بگوییم مشتری یابی، از نکاتی است که خیلی از آژانس های املاک آن را دست کم میگیرند. به نکاتی مهم در خصوص جذب خریدار ملک مروری داشته باشیم و برخی فنون فروش خانه یا رهن و اجاره آپارتمان را به طور کلی بررسی کنیم.
۱- بیشتر از صحبت کردن، گوش فرا دهید
اول از همه، شما به عنوان یک مشاور املاک باید سوالات و جملات ساختار یافته ای در خصوص خرید ملک، اجاره آپارتمان، خرید یک مغازه و مواردی از این دست داشته باشید. جملات و سوالات ساختار یافته ناشی از اطلاعات باعث میشوند هدایت گفتگو را بر عهده گرفته و در صورت هرگونه پرسش از سوی مشتری، جوابی صحیح و قانع کننده به او بدهید.
بعد از تسلط بر این بخش کار اصلی شما شروع میشود. حال شما باید خوب به سخنان و جملات مشتری گوش فرا دهید تا ببینید دقیقا به دنبال چه چیزی است و چه نکاتی برای او اهمیت دارد. شاید دلیل اینکه دو گوش و یک دهان داریم همین باشد که: بیشتر از مقداری که حرف میزنیم باید به گوش دادن بپردازیم. فراموش نکنید در مکالمه با مشتری ملک، شما باید کسی باشید که کنترل را برعهده دارید.

۲- گفتگو با مشتری را تمرین کنید
نوع لحن گفتگو، صدای نرمال، حفظ آرامش و تسلط بر مکالمه از مواردی هستند که با تمرین بدست می آیند. حتی لازم است صدای خود را با یک مشتری فرضی روی گوشی موبایل خود ضبط کنید تا در موقعیت های مختلف مانند رانندگی یا رفت و آمد در ایستگاه مترو به آنها گوش فرا دهید. به طور مثال با افرادی که به دنبال خرید مغازه، خرید آپارتمان، خرید ویلا، اجاره و رهن خانه و …. گفتگو کنید و خوب ارزیابی کنید که در گفتگوی مربوط به هر مورد به چه اطلاعاتی نیاز است. سپس اطلاعات خود را در آن زمینه ها با مراجعه به اینترنت تکمیل کنید. وقت و سرمایه گذاری بر روی چند سناریوی خوب باعث میشود بتوانید جملات مشتری را پیش بینی کرده و پاسخ های درست را در زمان درست بگویید.

۳- سطح مالی مشتری را ارزیابی کنید
شما باید مشتری خود را خوب بشناسید، در غیر این صورت ممکن است توانایی شما در مورد فروش خانه یا ملک زیر سوال برود. آیا واقعا مشتری توان خرید منزل یا اجاره آپارتمان مورد نظر را دارد؟ اگر نه گفتگو با او بی فایده است و باید وقت خود را روی ملک دیگری بگذارید که متوازن با توان مالی وی باشد.